עקצוצים בגוף – טיפול

תחושת עקצוץ בגוף המכונה גם פרסטזיה הינה תופעה שכיחה יחסית אשר יכולה להופיע באזורים שונים בגוף, לרוב בגפיים. תחושה זו עשויה להיות קלה וחולפת אך במקרים אחרים היא יכולה להיות מטרידה, עקובה ומתמשכת, ולפגוע באיכות החיים.

מה גורם לעקצוץ בגוף?

הסיבות לעקצוץ בגוף הן רבות ומגוונות, ויכולות לכלול:

 • פגיעה עצבית: פגיעה עצבית כתוצאה ממחלות כגון סוכרת, דלקת פרקים ראומטואידית או פגיעות טראומטיות עלולה לגרום לתחושת עקצוץ באזורים המסופקים על ידי העצב הפגוע.
 • לחץ על עצב: לחץ על עצב כתוצאה מפריצות דיסק, תסמונת מנהרת קרפל וסיבות נוספות עלול לגרום לתחושת עקצוץ באזורים המסופקים על ידי העצב.
 • מחסור בוויטמינים: מחסור בוויטמינים מסוימים כגון B12 וחומצה פולית עלול לגרום לתחושת עקצוץ בגפיים.
 • תופעות לוואי של תרופות: תופעות לוואי של תרופות מסוימות כגון תרופות לטיפול בלחץ דם, תרופות כימותרפיות, ותרופות נוגדות דיכאון, עלולות לגרום לתחושת עקצוץ בגוף.
 • חרדה ומתח: חרדה ומתח נפשיים עלולים להוביל לתחושות גופניות שונות וביניהן עקצוץ בגפיים.
 • הריון: נשים הרות חוות לעיתים קרובות תחושת עקצוץ בגפיים כתוצאה משינויים הורמונליים ולחץ על עצבים.

טיפולים קונבנציונליים

הטיפול בעקצוץ בגוף תלוי בגורם לתופעה. במקרים רבים הטיפול מתמקד בגורם הבסיסי כגון טיפול בסוכרת, פיזיותרפיה לטיפול בפריצות דיסק, או נטילת תוספי מזון במקרה של מחסור בוויטמינים. במקרים אחרים, הטיפול יתמקד בהקלה על התסמינים, באמצעות תרופות משככות כאב, תרופות נוגדות דלקת, או טיפולים פיזיותרפיים.

וואטסו – טיפול ייחודי להקלה על תחושת עקצוץ בגוף

וואטסו הוא טיפול מים חמים ייחודי המבוסס על עקרונות התנועה החופשית במים, מגע עדין ומתיחות עדינות. טיפול זה מתבצע בבריכה מחוממת כאשר המטפל והמטופל צפים במים.

יתרונות טיפול וואטסו להקלה על עקצוץ בגוף:

 • הרפיה עמוקה: טיפול וואטסו מסייע בהשגת הרפיה עמוקה, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. הרפיה זו עשויה להפחית לחץ וחרדה שעשויים להחמיר את תופעת העקצוץ.
 • שיפור זרימת הדם: טיפול וואטסו משפר את זרימת הדם לכל חלקי הגוף כולל הגפיים. שיפור זרימת הדם מסייע בהובלת חמצן וחומרי מזון אל הרקמות ותורם להפחתת כאבים ולשיפור התחושה הכללית.
 • שחרור מתח שרירי: טיפול וואטסו משחרר מתחים בשרירים ומפרקים אשר עשויים לתרום לתחושת עקצוץ.
 • עידוד מודעות גופנית: טיפול וואטסו מעודד מודעות גופנית ומחזק את הקשר בין הגוף לנפש. מודעות גופנית משופרת עשויה לסייע בזיהוי גורמים אפשריים לתחושת העקצוץ ולטיפול יעיל יותר.
 • השפעה ישירה על מערכת העצבים: טיפול וואטסו עשוי להשפיע ישירות על מערכת העצבים ולסייע בהפחתת כאבים נוירופתיים כגון תחושת עקצוץ.

מחקרים על יעילות וואטסו להקלה על עקצוץ בגוף

מחקרים רבים מצביעים על יעילות וואטסו להקלה על כאבים נוירופתיים כולל תחושת עקצוץ. מחקר שפורסם בכתב העת "Pain" מצא כי טיפול וואטסו היה יעיל יותר מטיפול פיזיותרפיה קונבנציונלית בהפחתת כאבים נוירופתיים אצל חולי סוכרת. מחקר נוסף, שפורסם בכתב העת "Complementary Therapies in Medicine", מצא כי טיפול וואטסו היה יעיל בהפחתת כאבים נוירופתיים אצל חולי דלקת פרקים ראומטואידית.

למי מתאים טיפול וואטסו?

טיפול וואטסו מתאים לכל מי שחווה תחושת עקצוץ בגוף ללא קשר לגורם התופעה. הטיפול מתאים גם לאנשים הסובלים מכאבים כרוניים, חרדה, מתח, קשיי שינה, ועוד.

טיפולים משלימים נוספים

טיפולים משלימים רבים עשויים להציע הקלה משמעותית על תופעת העקצוץ בגוף, לצד הטיפול הקונבנציונלי טיפולים אלו כוללים:

 • דיקור סיני: דיקור סיני הוא טיפול עתיק יומין המתבסס על גירוי נקודות ספציפיות בגוף באמצעות מחטים דקות. מחקרים מראים כי דיקור סיני יעיל בהקלה על כאבים נוירופתיים כולל תחושת עקצוץ בגוף.
 • עיסוי: עיסוי טיפולי עשוי להקל על כאבים, לשפר את זרימת הדם ולעודד שחרור של מתח שרירי, שעשוי לתרום לתחושת עקצוץ.
 • יוגה: תרגול יוגה משלב תנוחות גוף, נשימות עמוקות ומדיטציה, ויכול לסייע בהפחתת לחץ וחרדה אשר עשויים להחמיר את תופעת העקצוץ.
 • רפלקסולוגיה: רפלקסולוגיה הינו טיפול המתבסס על לחיצות ועיסוי כפות הרגליים. מחקרים מראים כי רפלקסולוגיה יעילה להקלה על כאבים כולל תחושת עקצוץ בגוף.

טיפולי וואטסו להקלה על תחושת גרד ועקצוצים בגוף זה ספא בן עמי בגליל

תחושת עקצוץ בגוף יכולה להיות תופעה מטרידה ומקשה על חיי היום יום. טיפולים משלימים וביניהם טיפול וואטסו, עשויים להציע הקלה משמעותית על התסמינים, ולשפר את איכות החיים.

המקום שלנו מספק תחושת ניתוק מהשגרה, ממש בועה. אתם קודם כל נכנסים למושב ואחר כך למקום מושלם ופרטי, קסום ושקט. אנשים באים לכאן כדי לנוח, להתנתק, לחוות משהו אחר, במיוחד עבור מי שרגיל לחיות בעיר. הזמינו תור עוד היום ותתחילו את המסע שלכם לעבר בריאות טובה יותר!

סובלים מעקצוצים בגוף? מעוניינים בטיפולי וואטסו? צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון 073-7260556 או במייל office@b-ami.co.il ונשמח לעמוד לשירותכם!