תכירו אותנו

קצת עלינו

את אילן מגור פגשתי במקרה ולקח לנו בדיוק שלושה ימים להחליט שאנחנו מתחתנים, מדובר בסיפור אהבה ממבט ראשון.

כשחזרנו לצפון כדי להגשים את חלומו של אילן בדבר הקמת הספא הגלילי, אילן אובחן עם גידול אגרסיבי בראשו והוא היה רק בן 34.  לאור זאת נאלצתי להתמודד עם עליות ומורדות דרמטיות במצבו הרפואי. כשאילן אובחן הייתי צעירה בת 31 , אמא לילד בכור בן שלוש ובחודש החמישי של היריון נוסף. ואז קיבלתי את הבשורה המרה על כך שלאילן נותרו רק שלושה חודשים לחיות! אחרי שהקמתי את "בן עמי חווית הספא בגליל' אני לו יכולה לעכל, איך ניהלתי במקביל ארבע קריירות וזכיתי גם לגדל ילדים.

אילן היה תל אביב טיפוסי, עבד כמנהל מערכות מידע במשרד פרסום גדול במרכז ולמרות זאת הוא הציע שנעבור להתגורר בצפון. בתחילת הדרך התיישבנו בנווה זיו, ובמקביל התחלנו לחפש מקום שבו נבנה את המקום שאילן חלם עליו – מתחם יוקרתי ופסטורלי עם בריכות מפנקות, טיפולים איכותיים וקולינריה משובחת.

ברגע שבו התבשרנו שאילן חי על זמן שאול, הרגשתי שאין לי כוח לסחוב את עצמי! אבא שלי אמר לי 'יש לך ילד ועוד אחד בדרך, אין לך פריבילגיה להרים ידיים. תהי חזקה ואנחנו נעזור בכל מה שצריך'. אני טיפוס רציונלי ואיכשהו הצלחתי לאסוף את עצמי והחלטתי לא לוותר. אילן היה אז בן 34 והיה אחוז אחד לפי הסטטיסטיקה שהוא מסוגל להצליח לצאת מזה, החלטנו לצאת למלחמה!

אילן החל בהקרנות ובמקביל לקח כדור מסוים, ההתדרדרות נעצרה אבל הוא עדיין התקשה בהליכה, לא יכול היה להחזיק כלום בידו הימנית, היה מותש והקריח לגמרי. זהו תהליך לא קל עבור גבר שתמיד היה מטופח והאסתטיקה הייתה כל כך חשובה עבורו.

אני לא וויתרתי ושלחתי את התיק הרפואי שלו לאוניברסיטת הרווארד, כיוון ששמעתי על תרופה ביולוגית מאריכת חיים. ואכן אילן התחיל לקבל את התרופה הזו ובמקביל החל בשיקום שכלל בעיקר טיפולי גוף ונפש, אצל מטפלים מקצועיים ומוסמכים על בסיס קבוע, תוך בחירה מגוונת בטיפולים. כך הוא חזר ללכת תוך מספר חודשים, זכה להכיר את בנו השני והחל לתכנן את החלום…

כעבור שנתיים, שהיו בגדר חלום עבורנו, אילן החל לתכנן איך יראה המקום, נפגש עם אנשי מקצוע  מהתחום, בדק מקומות ובסוף בחר במושב בן עמי. המקום כבש אותו מהרגע הראשון ובדיוק באותו זמן התבשרנו כי הגידול חזר בעוצמה גדולה יותר והפעם סכנת המוות הייתה אופציה ממשית .

מרגע הבשורה המרה ההתדרדרות הייתה מהירה, כעבור שבועיים הוא היה מרותק לכיסא גלגלים, הפסיק לדבר וסבל מכאבים.

אילן שהה עוד ארבעה חודשים בבית החולים, מצבו התדרדר עד שהפך לצמח וב-20 ליולי נפטר והוא רק בן 37, מותיר אחריו שני בנים שהספיק להכיר, את ליאם שהיה אז בן ה-6 ויהלי שהיה בן שנתיים וחצי. שניהם בהחלט דומים לו ומתוך תחושת שייכות עצומה להגשמת החלום של אביהם, השניים עובדים בחריצות רבה, בכל הזדמנות בספא מגיל 12, ועושים זאת במסירות ובאהבה גדולה כבר כמה שנים טובות.

האם הצלחתי ליצור זוגיות חדשה אחרי סיפור אהבה כה עוצמתי מעורר השראה אך גם כואב?

ניסיתי להמשיך עם חיי, לתפקד עם שני הילדים, בעזרת אימי ומטפלות. אחרי חצי שנה ב-2011 עברנו לגור במושב בן עמי, עזבתי את מקום העבודה שלי כמנהלת כספים לאחר כעשור בחברה גדולה ונשאבתי לתוך החזון של אילן.

המיקום במושב, העיצוב האלגנטי והחשיבה התכנונית יצרו מקום קסום. אחד האלמנטים הייחודיים הוא האווירה הפסטורלית, המרחבים, האוויר הנקי והפתוח, הטבע אשר יצרו מקום שלא דומה לאף מקום אחר!

בשנת 2017 נישאתי בשנית לאבי ויש לנו בן נוסף. הן החתונה והן ברית המילה נערכו במיקום הקסום.

ועם החזון והחלום של אילן, אפשר למצוא כאן  את מתחם הבריכות המפנקות, החיצוניות והמקורות, אשר מותאמות לכל עונות השנה. כמו כן מגוון רחב של טיפולים, הנעשים על ידי צוות מקצועי בעל ניסיון רב באווירה משפחתית, כיוון שכל הצוות הוא עם תחושת שייכות למקום ולכן המסירות והנתינה שלהם היא אין-סופית.

במקום מוגשות ארוחות בוקר עשירות ומגוון רחב של ארוחות חלביות, יש בו טרקלין חופשי ומפנק במהלך היום. המתחם מתאים לזוגות, לימי גיבוש, לאירועי בוטיק מגיל 16 ומעלה, ואפשר לחגוג גם ביום וגם בלילה.

המקום נותן תחושה של בועה, כיוון שקודם כול אתה נכנס למושב ואחר כך למקום הזה שהוא פרטי, קסום ושקט, אנשים באים לכאן כדי לנוח, להתנתק, לחוות משהו אחר, במיוחד עבור מי שרגיל לחיות בעיר.

הגליל מלא בצימרים או במתחמי ספא, אך אצלנו יש את חווית האירוח שהיא חלום שהופך למציאות!